Par mums

Laipni lūdzam mūsu mājas lapā!

 

Dālijas audzējam kopš 1990.gada. Sākumā tas bija tikai mūsu hobijs. Nopietnāk šai tik interesantajai nodarbei sākām pievērsties 1993.gadā: tad jau dālijas audzējām laukos pie paziņām, jo pašiem savas zemes vēl nebija. . Jau vairākus gadus dālijas tiek audzētas Beverīnas novada Kauguru pagastā, kur šim nolūkam tuvu pilsētas robežai iegādāta lauksaimniecības zeme.

 

Vairāk nekā 10 gadus, mēs kopā ar citiem dāliju audzētājiem, organizējām un ar savu dāliju kolekciju piedalījāmies rudens ziedu izstādēs Valmieras drāmas teātra telpās, kā arī esam regulāri dalībnieki Republikas dāliju audzētāju izstādēs Rīgā, Dabas muzejā.

 

Kopā ar domubiedriem tiek aizsākta ziedu svētku tradīcija Valmierā. Sākumā tās ir strādīgo dāliju audzētāju pacietīgi un ar gaumi veidotās figurālās ziedu kompozīcijas pie Valmieras drāmas teātra un pilsētas centrā, kā sveiciens 1.septembrī. Daudzu valmieriešu un pilsētas viesu albūmos iemūžināta vai vesela ģimenes fotosesija uz izdomas bagāto puķkopju darinājumu fona. Aizsāktā tradīcija 1. septembrī fotogrāfēties pilsētas centrā pie ziedu figūrām turpinās, kopš ziedu svētki kļuvuši par pilsētas pašvaldības rūpi. Taču mēs joprojām esam atsaucīgi un tajos allaž piedalāmies ar saviem tik daudzveidīgajiem, krāšņajiem ziediem.

 

Pašreiz mūsu kolekcijā ir vairāk nekā 220 dāliju šķirņu. Gadu gaitā no daudzām, kas nav atbildušas mūsu vēlmēm, esam atteikušies. Kolekcija tiek atjaunota un papildināta katru gadu. Tajā ir gan pašmāju audzētāju izveidotās šķirnes, gan jaunumi, kas, pārsvarā tiek iegādātas no Eiropas un Amerikas dāliju audzētavām.

 

Mēs vēlamies teikt "Paldies" Jums, mūsu dāliju esošajiem klientiem, un, cerams, arī mūsu nākamajiem jaunajem klientiem.

 

Mēs centīsimies pielāgoties Jūsu vēlmēm un audzēsim dālijas augstā kvalitātē, lai krāšņie ziedi priecē ne tikai mūsu, bet arī Jūsu sirdis.

 

Ar vislabākajiem vēlējumiem

Maija un Ēvalds Breikši.